Mažose ir vidutinėse įmonėse dažniausiai finansų direktoriaus funkcijas atlieka vadovas ir buhalteris, vien už finansus atsakingo darbuotojo nėra, todėl vadovui būtina suprasti, ka reiškia „skaičių kalba“.

Jeigu įmonės neįsigilina, nesuvokia bendro finansų vaizdo savo įmonėje, dažniausiai priima klaidingą, įmonės vertę mažinantį sprendimą.

Finansų valdymo tikslas yra didinti vertę, siekiant šio tikslo grindžiami ir visi finansų valdymo srities sprendimai.
Finansų valdymo funkcija atsiranda nusprendus įsteigti įmonę, kuomet suformuojamas įstatinis kapitalas. Prieš pradedant gamybą ar teikiant paslaugas reikia apsvarstyti ar investuoti iš nuosavų lėšų ar ieškoti kitų būdų pasiskolinti. Visai nesvarbu kokio dydžio yra įmonė, finansų valdymo poreikis išlieka visą įmonės gyvavimo laiką, tačiau jo prioritetai plėtojant verslą skiriasi.
Finansų valdymo uždaviniai kiekvienai įmonei būna skirtingi: didelės įmonės vadovas spręs kur investuoti firmos laisvas lėšas, o mažos įmonės vadovas ieškos pinigų plėtrai finansuoti.

Kiekviena įmonė turi savo gyvavimo ciklą:
1) pradžia;
2) augimas;
3) greitas augimas;
4) branda;
5) smukimas.
Kiekvienas ciklo etapas kelia vis naujus finansų valdymo uždavinius: verslo pradžioje ir augimo etape svarbu gauti pinigų plėtrai, greitu augimu – vengti atsargų, kontroliuoti klientų mokėjimus, brandoje vykdyti pelningų investicijų paiešką, smukimo periodu yra atliekama skolų lopytojo funkcija, atleidžiami darbuotojai, patiriami nuostoliai, įmonė uždaroma.
Finansų valdymo poreikis išlieka visą įmonės gyvavimo laikotarpį, todėl dauguma problemų ir bankrotų atsiranda dėl blogo finansų valdymo.
Todėl vienas iš svarbiausių įmonės vadovų uždavinių yra numatyti kada reikia kreiptis konsultacijos į finansų patarėjus ar įsteigti naują finansų vadovo pareigybę, kad būtų efektyviai valdomi įmonės finansai.
Mūsų finansų patarėjai, išanalizavę Jūsų esamą finansinę padėtį, pasiūlys Jums finansų valdymo sprendimus.