Open/Close Menu Įmonių registravimas, dokumentų tvarkymas, konsultavimas
Įmonių įsigijimai ir pardavimai 2012-04-16

Įmonių įsigijimai ir susijungimai iš esmės reiškia verslo pirkimą ir pardavimą.

Įmonių susijungimas suprantamas kaip dviejų verslų sujungimas vienodomis sąlygomis, tačiau Lietuvoje dažniausiai jungiasi verslai, kai viena įmonė dominuoja prieš kitą. Iš esmės tai yra įsigijimo sandoris, kai viena įmonė perka kitą.

Įmonių įsigijimai padažnėja tuomet, kai tikimasi, kad ateityje bus geriau arba bent jau neblogiau negu yra dabar.

Įmonių įsigijimo priežasčių gali būti daug: unikali pozicija rinkoje, veiklos efektyvumas, sinergijos galimybė, konkurencijos mažinimas, naujų produktų ir klientų paieška. Įmonės augimas yra įprastas, savaime suprantamas dalykas, todėl sakoma „ kas neauga – tas miršta“.

Įmonė gali augti iš savo vidinių resursų ( organiškas augimas) arba įsigyti kitą įmonę. Organiškas augimo būdas yra mažiau rizikingas, pigesnis (nereikalaujantis didelių investicijų, tačiau ilgiau trunkantis).

Augimas per įsigijimus tampa aktualus, kai organiškas augimas yra nepakankamas, nežadantis didesnės investuoto kapitalo grąžos. Įsigijimas galimas dviem būdais:

1. Turto įsigijimas;

2.  Akcijų įsigijimas.

Turto įsigijimas – perkamas tam tikros įmonės turtas, tam tikros rūšies investicija, nėra jokių  nebalansinių įsipareigojimų, lengva gauti finansavimą – greitas sandoris.

Akcijų įsigijimas – pirkdama akcijas įmonė prisiima ne tik visą įmonės turtą, bet ir įsipareigojimus, įmonės veikla nesustoja, tačiau sunkiau gauti finansavimą, ilgiau užtrunka derybų procesas.

Kuo sandoris didesnis tuo jis sudėtingesnis, tam reikia specifinių žinių, norint jį sėkmingai užbaigti. Mūsų finansų patarėjai pakonsultuos įmonių įsigijimo ir pardavimo klausimais, padės surasti tinkamų įmonių  ir investicijų, organizuos įsigijimo ir pardavimo procesą, atstovaus Jūsų interesams derybų metu, paruoš visus reikalingus vertinimus, analizę, padės gauti finansavimą ir užbaigti sandorį.