Open/Close Menu Įmonių registravimas, dokumentų tvarkymas, konsultavimas
Kaip nepatekti į nemokumo pinkles. 2011-08-08

Lietuvoje finansų valdymo poreikis atsirado kartu su rinkos ekonomika.

Nesvarbu, ar tai būtų asmeniniai finansai ar įmonių finansų valdymas, tam, kad pasiektume gerų rezultatų, reikalingos žinios ir patirtis.

Kiekvienas priimtas verslo sprendimas atsispindi ir įmonės finansuose, todėl labai svarbu, jog įmonių vadovai suprastų finansų valdymą, būtų aktyvūs ir lankstūs priimant sprendimus, žinotų ir atsižvelgtų į visus įmonės veiklos niuansus. Nuo to, kokioje verslo vystymosi stadijoje yra įmonė, priklauso ir atitinkamų sprendimų priėmimas. Finansų valdymo poreikis išlieka visą įmonės gyvavimo laikotarpį. Dauguma įmonių bankrutuoja todėl, kad blogai valdomi finansai, neatsižvelgiama į ekonomikos nepastovumą, cikliškumą.

Nemažiau svarbūs yra ir asmeniniai finansai. Nuo finansinių sprendimų priklauso ir asmeninė finansinė gerovė ateityje. Asmeniniai finansai turi būti valdomi atsižvelgiant į žmogaus gyvenimo ciklą. Keičiantis amžiui, kiekvieno žmogaus pajamos kinta. Dažniausiai pagunda skolintis kyla tuomet, kai pajamos yra didžiausios, tačiau tai ir yra labai pavojinga, nes sunku įvertinti, kokios pajamos bus po 5-25 metų, tuo tarpu įsipareigojimai visą laikotarpį išliks tokie patys. Smarkiai sumažėjus pajamoms bus sunku atiduoti skolas, todėl skolinantis labai svarbu atsižvelgti į gyvenimo, verslo, ekonomikos ciklus bei nepamiršti, jog įsipareigojimai išliks ilgą laiką, o pajamos gali ir smarkiai kisti. Optimalu, kai pajamoms augant išlaidos išlieka tokios pačios ar didėja labai nežymiai, tuomet, netgi pajamoms sumažėjus, bus nesudėtinga išlaikyti panašų gyvenimo lygį.

UAB „Finansų sprendimai“

Direktorė Edita Slavinskienė

Finansų makleris