Uždaroji akcinė bendrovė – geriausias pasirinkimas kiekvienam, norinčiam įsteigti smulkų ar vidutinį verslą.
UAB steigimas – ką turėtumėte žinoti?

UAB įstatinis kapitalas yra padalytas į dalis, kurios vadinamos akcijomis. Jas įsigiję asmenys tampa akcininkais ir įmonės turto dalininkais.

UAB akcininkų skaičius – ne didesnis nei 250.

UAB įstatinis kapitalas – ne mažesnis nei 2 500 €.

Valdymas susideda iš visuotinio akcininkų susirinkimo ir vadovo. Taip pat gali būti sudaroma stebėtojų taryba ir valdyba.

 

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
UAB steigimas ir naujas pavadinimas

Nors Jūsų galvoje UAB kūrimas prasidėjo nuo idėjos plėtoti tam tikrą veiklą – juridiškai viskas prasidės būtent nuo pavadinimo. Vardo registracija bus pirmieji UAB steigimo dokumentai, nes vėliau visų kitų paraiškų ir registracijų pildymas vyks naudojant užregistruotąjį pavadinimą.

Rinkdami pavadinimą atkreipkite dėmesį į jo skambumą ir taisyklingumą. Dėl pastarojo kriterijaus galite pasikonsultuoti su Valstybinės Lietuvių Kalbos Komisijos specialistais. Atkreipkite dėmesį į tikslinę auditoriją, kuri Jūsų įmonės vardą naudos – pavadinimas turi būti pakankamai suprantamas žmonėms, su kuriais norite komunikuoti labiausiai. Juridinių asmenų registre galite pasitikrinti ar Jūsų sugalvotas pavadinimas dar neužregistruotas, ar visgi Jūsų UAB steigimas internetu arba kitu būdu turės vykti pasirinkus naują pavadinimą. Pasirinktą vardą Juridinių asmenų registre galite rezervuoti 6 mėnesiams – tai reiškia, kad šiuo laikotarpiu niekas kitas negalės jo naudoti.

Buveinės vieta

Kai vykdomas naujos UAB kūrimas, visada labai svarbi įmonės vieta. Galbūt plėsdami savo veiklą turėsite daugiau padalinių, todėl Jūsų įmonė bus įsikūrusi keliose vietose. Vis dėlto, pradžioje įsikursite oficialioje buveinės vietoje. Svarbu nepamiršti, kad verta ją registruoti geografiškai patogioje vietoje. Mat, net ir tada, kai Jūsų veikla galimai persikels kitur, nemažai dokumentų, laiškų vis tiek atkeliaus į ten, kur buvo pradėtas ir užregistruotas UAB steigimas. Taigi, oficialiąją buveinę vis tiek turėsite aplankyti. Jeigu registruojama buveinės vieta oficialiai nepriklauso pačiam Steigėjui, tada, kai vyks UAB steigimas internetu ar kitu būdu, turėsite pateikti ir oficialų, notaro patvirtintą būstinės savininko leidimą kurti UAB.

Steigimo aktas arba steigimo sutartis

Jeigu steigėjas yra vienas, tuomet pasirašomi UAB steigimo dokumentai vadinasi steigimo aktu. Steigimo sutartis pasirašoma tada, kai steigėjų yra daugiau nei vienas. Jie gali būti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, o įgydami akcijų tampa bendrovės akcininkais.  Jeigu vyksta UAB steigimas internetu, būtina turėti savo ir akcininkų galiojantį elektroninį parašą. Laikoma, jog UAB steigimas vyksta juridiškai teisingai, jeigu pasirašant steigimo aktą arba sutartį nurodoma įmonės buveinė, įmonės pavadinimas, bendrovės akcininkai, įstatinio kapitalo dydis, nominali akcijos vertė bei kiti reikalingi duomenys.

Ne paslaptis, jog UAB steigimas – ilgas ir sudėtingas procesas, todėl mes siūlome keturis UAB steigimo būdus:

I Būdas. Pats greičiausias UAB įmonės steigimas su suformuotu įstatiniu kapitalu, įmonės sąskaita banke ir antspaudu.

Užregistruojame Jūsų  norimą UAB pavadinimą.

Paruošiame visus steigimo dokumetus.

Atidarome kaupiamąją sąskaitą banke.

Suformuojame istatinį kapitalą.

Pagaminame antspaudą.

 

Jums   beliks  tik pasirašyti visus UAB dokumentus (užtruksite apie 15 minučių)  ir vykdyti veiklą.

Įmonę įregistruojame per 2-3 darbo dienas, kaina  tik 299 €.

Jei reikia dar greičiau, galite pasirinkti įmonę iš jau įregistruotų įmonių sąrašo.

 

 

II Būdas.  Su Jūsų įstatinio kapitalo formavimu, be sąskaitos banke ir antspaudo gamybos.

 

UAB steigimo kainą sudaro:

Notaro mokestis 92-115 €

Registrų centro mokestis 57 €

Laikinas pavadinimo įtraukimas į registrą 16 €

Mūsų paslaugos nuo 129 €.

Įsteigsime Jūsų įmonę per 3-4 darbo dienas vos už 295 €.   

 

III BŪDAS. Dokumentų ruošimas savarankiškam UAB įmonės steigimui internetu

Įmonės specialistai paruošia visus dokumentus, reikalingus UAB steigimui, ir išsiunčia Jums internetu ar paštu su detalia steigimo instrukcija. Dokumentų paruošimo kaina – 99 €
IV BŪDAS. UAB steigimas internetu, turint elektroninį parašą.

Steigėjai su elektroniniais parašais (stacionariais ar mobiliais), asmens dokumentais ir elektronine bankininkyste atvyksta pas mus, mes nemokamai konsultuojame visais juridiniais ir finansiniais klausimais bei įsteigiame Jūsų vardu įmonę. Mūsų paslaugos kaina tik 115 €.

Apie UAB valdymą
UAB steigimas pareikalauja įstatinio kapitalo, tačiau įmonės valdymas turi daug privalumų. Jeigu domina UAB įmonės steigimas, atminkite, kad ateityje susidursite arba galite susidurti su šiais valdymo aspektais:
Uždirbtąjį pelną akcininkai galės gauti tik per dividendus, kurie gali būti išmokėti kelis kartus per metus.

Esant poreikiui pritraukti daugiau investicinių lėšų, galima padidinti akcijų kiekį ir suteikti jas naujiems akcininkams, sumokantiems atitinkamą investicinį mokestį (akcijų kainą).

Svarbu žinoti, jog esant verslo nesėkmei, akcininkai išvengia rizikos asmeniniu turtu. Mat bankrotas paliečia tik į UAB investuotas lėšas.

Akcininkai turi teisę pasitraukti iš verslo, tiesiog parduodami ar perleisdami savo akcijas.

Sprendimai apie įmonės valdymą priimami balsavimo principu. Kadangi kiekviena akcija atitinka vieną balsą, tai svarbiausią įtaką daro tie akcininkai, kurie yra didžiausio akcijų skaičiaus savininkai. Tačiau toks valdymo principas dėl savo griežto reglamentavimo neretai nulemia sklandesnį įmonės valdymą. Kitaip, nei tada, kai vykdomas ne UAB steigimas ir valdymas, o, pavyzdžiui, mažosios bendrijos. Esant poreikiui, gali būti sudaromas ir papildomas organas – valdyba.

Maksimalus akcininkų skaičius yra 249.

UAB įmonės steigimas palankus ir tiems, kas nori sukurti nedidelę įmonę, kurioje dirbtų iki 10 darbuotojų. Mat, kai jų skaičius neviršija 10, o mokestinio laikotarpio metu gautos pajamos ne didesnės, nei 300 000 €, tada vietoje įprasto 15 proc. pelno mokesčio taikomas mažesnis, 5 proc. lengvatinis mokestis.

UAB ir darbo užmokesčio mokesčiai

Kiekvienas UAB steigimas nulemia ir būsimus privalomus mokesčius, mokamus nuo kiekvieno darbuotojo atlyginimo. Mokesčius pasidalija ir darbuotojai, ir įmonė. Darbuotojas moka 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio, 6 proc. PSD (privalomojo sveikatos draudimo), 3 proc. VSD (valstybinio socialinio draudimo). Įmonė moka 3 proc. PSD, 27,98 proc. VSD bei 0,2 proc. į Garantinį fondą.

Daugiau sužinoti galite paskambinę telefonu 8 678 49616  arba elektroniniu paštu.

UAB „Finansų sprendimai“ yra NVKT (Nacionalinio verslo konsultantų tinklo) konsultantai. Tai aukštos kvalifikacijos ir ilgalaikės patirties specialistai. Teikiamos nemokamos konsultacijos mokesčių, buhalterinės apskaitos ir įmonės finansų valdymo klausimais (smulkioms ir vidutinėms nuo įkūrimo pradžios iki 5 metų veikiančioms įmonėms)

Paslaugas teikiame Kaune ir Vilniuje, o besikreipiantys dėl įmonių steigimo internetu aptarnaujami visoje Lietuvoje.