Open/Close Menu Įmonių registravimas, dokumentų tvarkymas, konsultavimas
Steigiamų įmonių rūšys ir bruožai 2011-12-30

Tad pirmiausia – kokių tipų būna įmonės ir ką galite įkurti? Pasirinkimų turite tikrai daug, todėl norint tinkamai išsirinkti, reikėtų žinoti pagrindines įmonių rūšis ir bruožus.

Akcinė bendrovė: statusas – juridinis asmuo; steigėjų ir akcininkų skaičius neribojamas; įstatinis kapitalas ne mažesnis nei 150 000Lt; valdymas – visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba, administracijos vadovas; veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo.

Uždaroji akcinė bendrovė: statusas – juridinis asmuo; steigėjų ir akcininkų gali būti ne daugiau nei 250; įstatinis kapitalas ne mažesnis nei 10 000Lt; valdymas – toks pat, kaip ir akcinės bendrovės; veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo.

Žemės ūkio bendrovės: statusas – juridinis asmuo; sudaro ne mažiau kaip 2 veiksnūs fiziniai asmenys; minimalus įnašas – 100Lt; valdymas – narių susirinkimas, valdyba (administracija); veikla – ne mažiau kaip 50% įplaukų už žemės ūkio produkciją ir paslaugas žemės ūkio gamybai.

Kooperatinės bendrovės: statusas – juridinis asmuo; steigėjai – ne mažiau kaip 5 pilnamečiai asmenys; nariai – ne mažiau kaip 5 fiziniai ar fiziniai ir juridiniai asmenys; kapitalas – kintamas; valdymas – narių susirinkimas (kai narių daugiau negu 100, galima pakeisti įgaliotinių susirinkimu), valdyba arba valdytojas; veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo.

Tikroji ūkinė bendrija: statusas – juridinio asmens; sudaro ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau nei 20 narių; kapitalas – nereglamentuojamas; valdymas – jos valdymo, reikalų tvarkymo taisyklės bei jų keitimo sąlygos nustatomos bendrosios jungtinės veiklos sutartyje; veikla gali būti bet kuri nedraudžiama įstatymo.

Komandinės ūkinės bendrijos: statusas – juridinio asmens; sudaro ne mažiau nei 2 ir ne daugiau kaip 20 narių, iš jų bent vienas tikrasis narys ir bent vienas narys komanditorius; kapitalas – nereglamentuojamas; valdymas – valdymo, reikalų tvarkymo taisyklės bei jų keitimo sąlygos nustatomos bendrosios jungtinės veiklos sutartyje; veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo.

Individuali įmonė: statusas – juridinio asmens; veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo.

UAB Finansų sprendimai siūlo įmonių steigimo paslaugas Kaune ir visoje Lietuvoje, plačiau: įmonės steigimas ir paslaugų įkainius galite rasti čia.